Güzellik

Tırnakların sürekli kırılıyor mu? Oh My Beauty’ye gittik ve ne yapacağımızı öğrendik.

TYaz aylarında tırnaklarımız acı çekiyor. Suyla sık sık temas, biraz deniz tuzu, biraz düğün ve vaftizlerin bizi canlı manikürlere sokmasına neden olacak, tırnaklarımızın "dinlenmesi" için yer bırakmadığı için yazın sonu gelip yüzleşebilsin ciddi bir problem.

Çoğumuz bu anı yaşıyoruz. Tatiller bitmek üzere, günlük rutininize iyi geldik, ancak kırılmış ve zayıf tırnaklar akla gelen her yaz hafızasını mahvediyor.

Durumu nasıl düzelttiğimize baktık. Oh My Beauty tırnak ve daha fazlasıtırnak salonuna başka bir destek vermek için geldi. Bu, sunduğu uzman hizmetler ve günlük hizmet veren memnun insan kalabalığı ile kanıtlanmaktadır. Alekou Panagouli 60, Nea Ionia'da bulunduğu yeri ziyaret ettik. Orada yapay tırnaklar hakkında bilmek istediğimiz her şeyi açıklayan Oh My Beauty'nin sahibi Natasa Christodoulou ile tanıştık.

Yapay tırnaklar: İpek, Akrilik, Jel, Akrilik

Yapay tırnak almak istemek için birçok neden var. Belki sosyal bir zorunluluk için ya da tırnaklarınız kırılır ve uzamasını zorlaştırırsa. yapay tırnaklar sadece estetik etki sunmazlar. Yaralı tırnakları güçlendirmek veya onarmak ve ayrıca tırnak ısırmayı durdurmak için uygulanan durumlar vardır. Jel, akrilik, akrilik ve ipek, yaygın olarak kullanılan malzemelerdir. Ama daha detaylı inceleyelim:

Akrilik tırnaklar

Akrilik yerleştirirken, usta bir sıvıyı bir tozla karıştıracak ve karışımı tırnaklarınıza yerleştirecektir. Doğal tırnaklarınızı uzatmak isterseniz, usta malzemeyi istenilen uzunlukta kalıplayacak ve inşa edecektir. Ürün havaya maruz kaldıkça sertleşir. Akrilik, karakteristik özelliği, mekanın iyi havalandırılması koşuluyla, zararlı olmayan, uygulama işlemi sırasında oluşan güçlü koku.

bakım: Akrilikleri tırnaklarınızda tutmak için yaklaşık 3 haftada bir tırnak salonunu ziyaret etmelisiniz. Zanaatkar tırnaklarınızın şeklini kısaltır ve yeniler. Ardından fazla olan materyali giderir ve tırnaklarınızla mevcut akrilik tırnaklarınız arasındaki boş alanı doldurur.

kaldırma: Akrilikleri tırnaklarınızdan almaya karar verdiğinizde, tırnak sanatçınız kolayca temizler. Sadece bir bıçak kullanın ve ellerinizi 15 dakika boyunca temiz bir asetona batırın.

Jel tırnaklar

Geçmişin ürünlerinden farklı olarak, günümüzün jelleri yarı-kalıcı oje ile benzer bir yapıya sahiptir. Jel, akrilik yanı sıra, uzunluğunu uzatmak için doğal tırnaklarınıza veya tırnak formlarınıza uygulanır. Tırnak parlatıcı her katmanı uyguladıktan sonra, malzeme polimerize edilmelidir. Ürünü sertleştirmek için tırnaklarınızı yaklaşık bir buçuk ila iki dakika UV lambasının altına yerleştirin. Akrilik malzemeden farklı olarak uygulama sürecinde koku yoktur. Bununla birlikte, polimerizasyon sırasında yaklaşık 5-7 saniye yanmış hissedebilirsiniz.

bakım: Yine yaklaşık 3 hafta içinde jel bakımına ihtiyacınız olacaktır. Bakım işlemi neredeyse tüm malzemeler için aynıdır. Çivileri şekil ve uzunluk için bitirin, malzemeyi indirin ve boşluğu doldurun.

kaldırma: Jeli çivilerden çıkarmak için, tırnak sanatçısı malzemenin çoğunu çıkarmak için bir tekerlek kullanacak ve daha sonra bir bıçakla bitirecektir.

Akrilik tırnaklar

Akrilik ve jel olmak üzere iki malzemenin birleşimidir. Zanaatkarın tırnaklarınıza fırça ve sıvı temizleyici ile boyayacağı bir hamuru vardır. Doğal takviye için veya formda tırnak uzatma için tekrar istediğiniz şekli ve uzunluğu veriyoruz. İyi haber şu ki akrilik gibi kokmuyor ve jel gibi yanmıyor. Dezavantajı, diğer iki malzeme ile aynı mukavemete sahip olmamasıdır.

bakım: Akrilik bakım için tekerleği ve bıçağı kullanarak aynı adımları tekrar izleyeceğiz.

kaldırma: Akrigel sökme işleminde, tırnak sanatçısı malzemenin çoğunu çıkarmak için bir tekerlek kullanacak ve daha sonra jelde olduğu gibi bir bıçakla bitirecektir.

İpek çivi

Yapay çiviler için en az kullanılan yöntem, malzemenin oluşması ve şimdi yoğun veya seyrek olması (Xberglass) olmasına rağmen. Uygulaması jel ile birleştirilmiştir. Doğal tırnaklarda çok ince bir ipek lif parçası yerleştirilir, istediğimiz uzunlukta kesilir ve jel yukarıdan uygulanır. UV lambası ile polimerize edin ve gerekirse tekrarlayın. Bakıma 3 ila 4 hafta arasında ihtiyaç duyulur. Materyaller deneyimli bir usta tarafından tamamen kaldırılacak ve yeniden yerleştirilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!